Runtofd Bakırköy Koşu Bilgileri

AMACI

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; omurilik felçli bireyler başta olmak üzere tüm ortopedik engelli bireylerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Derneğin birincil hedefi, yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesini ve toplumun bu alanda bilgilenmesini sağlamaktır.


2008 yılından bugüne TOFD koşucuları ve bağışçıları sayesinde alınan toplam 1716   akülü tekerlekli sandalye; okullarına, işlerine gidemeyen ve sosyal hayata katılamayan 1716  bedensel engelli arkadaşımıza hareket özgürlüğü kazandırmıştır.
Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını kısmen kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye ’ye sahip olmasıdır.
Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye bedeli 3.750 TL’dir.
 

NASIL BAĞIŞ TOPLARIM?

Yardımseverlik koşusu yapmak için katılacağın yarıştan önce aile, arkadaş ve diğer sosyal çevrene bir e-mail atabilir ve desteklemek istediğin sivil toplum kuruluşunun projesi için bağış talebinde bulunabilirsin. Böylece “sadece” koşmamış olur, derneğimizin bir nevi gönüllü elçiliğini yapmış olursun. İşe yarıyor mu? Kesinlikle evet! Unutma! Bu şekilde 1716 kişi özgürlüğüne kavuştu.

BAKIRKÖYDE İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN BU PROJE DE DUYARLI BAKIRKÖY HALKI SOSYAL SORUMLUK PROJESİ KAPSAMINDA BİR ARAYA GELDİ.