Sosyal Medya ve Çevrendeki Yakınlarına Amacını Paylaş

Tüm çevreni koşudan haberdar ederek, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyasından bahsetmen gerekiyor. Bunun için de tüm sosyal medyayı, mail adresini ve yazım yeteneğini kullanman gerekiyor.
Yani koşuya kaydolduktan sonra, mektubunuzu ve koşarak akülü tekerlekli sandalye kampanyasına destek olacağınızı anlatmanız gerekiyor. Tabi bu ne kadar güzel anlatırsanız o kadar çok destekçi bulacaksınız anlamına da geliyor.


Bağış mektubu nasıl hazırlanır?

  • Bağış mektubu yazarken çok açık bir dil kullanmaya dikkat etmelisin. Seni bağışlarıyla destekleyecek kişiler yazdıklarını çok açık bir şekilde anlayabilmeli.
  • TOFD’nin en önemli özelliği bağışçılarına yaptığı açık geridönütlerdir. Topladığın bağışların derneğin akülü tekerlekli sandalye kampanyasına aktarıldığını, yapılan bağışların akülü tekerlekli sandalye kampanyası haricinde bir şekilde kullanılmayacağını ve derneğin kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduğunu anlatman gerekiyor.
  • Koşuya kadar ne kadar bağış topladığını, ne kadar sandalye alabildiğini çok açık bir şekilde sosyal medya ve mail ile bağışçılarına anlatman gerekiyor.
  • Koşuya katılmak için yaş sınırı ya da profesyonel koşucu olman gerekmiyor. Sizin yalnızca koşamayanlar için koşuya dahil olup engelli yaşamana destek olmak istediğini belirtmen bağışçılarını etkileyecektir.
  • Bağış mektubunu kimlere gönderebilirsin?
 
› Aile üyeleri ve akrabaların
› Okul ve üniversite arkadaşların
› Patron, yönetici, yönetim kurulu üyelerin
› Sana veya çalıştığın şirkete ürün/hizmet satan tedarikçilerin
› Müşterilerin ve iş ortakların
› Mahalle ve askerlik arkadaşların
› Eski yeni iş arkadaşların
› Üyesi olduğun kulüp ve cemiyetler
› Mezunlar derneğin veya meslek derneğin
› Sosyal medya hesaplarında